Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. trénink v Japonsku ovládl McLaren Mercedes

28. 9. 2007
V posledních Velkých cenách se to již pomalu stává zvykem, páteční dopoledne jsou nejrychlejší Ferrari, odpoledne převezmou vládu McLareny. Jinak tomu nebylo ani ve Fuji.

Na začátku tréninku se sice krátce objevily na prvních místech Renaulty, ale vydrželo jim to zhruba jen sedm minut, než je odsunuli jezdci McLarenu. Nejrychlejší čas dne zajel Lewis Hamilton s náskokem více než dvou desetin sekundy před Fernandem Alonsem. Byli to jediní dva piloti, kteří se dostali pod hranici 1 min. a 19 sekund.

Třetí místo získal v závěrečných minutách Felipe Massa, který si jen nepatrně vylepšil svůj dopolední čas, týmovému kolegovi Kimimu Räikkönenovi se zlepšit nepodařilo a skončil až pátý. Oba jezdci Ferrari se několikrát dostali mimo trať.

Jezdci se v druhém volném tréninku soustředili na delší jízdy a vyhodnocovali opotřebení pneumatik, proto si většina z nich zajela své nejrychlejší časy již v úvodní fázi.

Špičku dokázal narušit svým čtvrtým místem Jarno Trulli, určitě tak potěšil Toyotu, která je vlastníkem okruhu ve Fuji. Ralf Schumacher se tentokrát také vešel do top 10, překonal dokonce nejrychlejší BMW Sauber Roberta Kubici. Kromě obou jezdců Renaultu se mezi nejlepších deset vklínil ještě David Coulthard.

Adrianu Sutilovi se nepovedlo zopakovat překvapení z prvního tréninku a patřila mu až šestnáctá příčka. Jeho týmový kolega Sakon Yamamoto se po úvodní patnáctiminutovce dostal mimo trať v posledním zatáčkovitém úseku a při návratu na trať se dostal do kontaktu s Rubensem Barrichellem. Původně se zdálo, že Yamamotův Spyker není poškozen, ale když se vrátil do boxů, tak mu upadlo přední k
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář