Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chyba z filnu Piráti z Karibiku 3

28. 9. 2007

1.) [posloupnost] Když Jack Sparrow poprvé uteče od lidojedů na ostrově, koukne se dolů.Tam jsou ale vidět jen tři mosty a k tomu daleko od sebe. Jak je tedy možné, že když uteče podruhé a skáče z toho samého místa, tak propadne šesti mosty?

2.) [posloupnost] Když Jack utíká před domorodkyněmi, které po něm házeli ovoce, přeskočí z jedné skály na druhou, načež se s ním ta tyčka ověšená ovocem přetíží a on padá. Všimněte si, že tyčka, která se zastavuje o stěny skal, se zkrátí natolik, že tam nezůstane jediné ovoce, takže není možné, aby nějaké zůstalo na tom mostě, když jím později Jack proletí.

3.) [posloupnost] Když si Jacka chtějí upéct, tak ten jim pak uteče a potom "přelítne" na druhou stranu tý skály, pak se převáží a letí dolů, přes ty můstky. Jak ale padá, je tam záběr, že padá skrz most, na kterym někdo stojí. Po chviličce je znovu záběr (z jiného úhlu) jak padá skrz můstek, na kterým stojí stejný člověk.

4.) [logické chyby] Je to chvilku potom, co se Jack poprvé setká s Willem (starším), tak potom má černou skvrnu na ruce a když je na palubě, Gibs se ho ptá na kurz, Jack řekne pevnina a teď se tu objeví ta opice (a vezme Jackovi klobouk). Ale opice je normální i když je noc a je tam světlo jako od měsíce... neměla by být kostra?

5.) [logické chyby] Když Jack seskočí z kola, kolo se valí z kopce směrem k pláži. Jak je tedy možný, že se tam Jack dostane mnohem dřív a ještě uplyne vcelku dlouhá doba, než se tam kolo dovalí?

6.) [posloupnost] Když Jack dostane od domorodců velmi elegantní náhrdelník, tak je v následujících záběrech několikrát vidět. Když ho však domorodci grilují a on pak uteče již ho nemá.

7.) [posloupnost] Když Jack poprvé uteče kanibalům, zaleze do chýše, kde si vezme lano a papriku. Těsně před vykročením ze stanu má lano na rameni jinak, než když se záběr změní a snímá Jacka zvenku.

8.) [posloupnost] Když Jack propadá můstky, je na něj pohled shora, kde je dobře vidět, že je pod ním voda. O pár záběrů později však dopadá na zem.

9.) [posloupnost] Když Jack propadne dřevěnými mosty, po dopadu na zem se vedle jeho hlavy zabodne tyč, ke které byl původnětím přivázán. Jack se na ní přitom podívá. Následuje pohled shora - v něm je tyč, ale zabodnutá přímo nad jeho hlavou.

10.) [ostatní] Jack Sparrow padá z útesu a propadá se přes ty dřevěné můstky. Na jednom tom můstku zůstane ležet všechno ovoce, které před tím bylo na tyči, ale jakmile Jack dopadne na zem, tak okolo něj to ovoce napadá. To by tam ale toho ovoce muselo být dvakrát tolik, jako bylo předtím na té tyči.

11.) [posloupnost] Když kapitán Jack Sparrow ukládá Davyho srdce do sklenice, tak tam hlínu nenasype celou, ale asi do tří čtvrtin sklenice. Při záběru, kdy sklenici zavírá, je však sklenice plná a při dalším záběru už zase není.

12.) [posloupnost] Když kapitán Jack Sparrow utíká před domorodci na ostrově, tak vyleze na Černou perlu, kde ho ošplíchne vlna. Poté má namalované oči téměř celé smazané, takže nejdou moc vidět, jdou vidět jenom skvrny. Když ale Jack vyleze až na palubu a baví se s ostatními, namalované oči má sice rozmazané, ale mnohem zřetelnější než předtím.

13.) [ostatní] Když Will a James vylezou z kola, tak Will sotva chodí. Ale James Norington se okamžitě rozběhne k člunu a vůbec se nemotá. Já si myslím, že po tak dlouhém točení v kole by se asi motali alespoň měsíc...

14.) [posloupnost] Když Jacka přejede mlýnské kolo, tak je tam díra, ve které uvízne. Ale když v mlýnském kole běží, není tam žádná díra.

15.) [posloupnost] Když Jackovi spadne jeho klobouk do moře, vyloví ho dva námořníci. Jeden si ho nasadí na hlavu tak, že roh tý čepice má vzadu. Je střih, a roh má u čela. V další scéně už je zase vzadu.

16.) [posloupnost] Když se Jack snaží dostat z pout, kterými ho připoutala Elizabeth, tak si stočí prsteny na ruce směrem dovnitř, aby se mohl dostat z pout. Jakmile ale ruku vysmykne, tak se na ni hned podívá a prsteny jsou otočené normálně směrem nahoru.

 

17.) [posloupnost] Když Jack poprvé otevře truhlu, je v ní halda dopisů a menší truhla se srdcem. Pak je záběr, jak truhlu vyndávají, ale nejprve z truhly vypadnou květiny, které tedy museli být ještě nad dopisy-ale nebyli tam.

18.) [úmyslné chyby] Tohle je sice záměr filmařů, ale dokud nepřijde do kin třetí díl s vysvětlením, tak to je chyba. V jedničce Jack zabil Barbossu, tak jaktože je ve dvojce naživu? Kulka do srdce se přežít nedá.

19.) [posloupnost] Když Norrington hodí truhlu pirátovi, pirát pustí svoji hlavu a chytí truhlu. Hlava spadne na zem a je vedle ní nějaký předmět, pravděpodně propouštěcí listiny, které Norrington ukradl. Pak následuje záběr na prchajícího Norringtona a opět zpátky na hlavu, ležící na zemi. Ale předmět je záhadně pryč.

20.) [posloupnost] Když Jack sebere z truhly srdce a schová si ho, truhlu zavře a nechá v ní klíč. Ragetti a Pintel ji pak seberou, a klíč v ní není. Když s ní ale přibíhají k lodi, klíč tam zase je.

21.) [logické chyby] Když Jack běhá v kole, praští se do hlavy o tyčku. Když se do kola vrátí, tyčky jsou najednou pryč, respektive jsou hodně blízko středu kola, tudíž tak vysoko, že není možné se o ně praštit.

22.) [logické chyby] Když Jack vysype ze své sklenice hlínu, dá tam srdce a část hlíny vrátí. Díky tomu, že dost místa zabírá srdce, je sklenice téměř plná, jako předtím. Ale když Norrington srdce sebere, mělo by obsahu sklenice ubýt, jenže když s ní Jack pobíhá po Perle, je pořád plná.

 

23.) [ostatní] Jack má nový kompas, na rozdíl od minule má jasně červenou střelku(místo obyčejného dřívka, které se mimochodem nijak moc nepohybovalo).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář