Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bígl a jeho vlastnosti

28. 9. 2007
Tělo: Bígl má pevné, středně dlouhé, kompaktně stvěné tělo s rovným hřbetem. Silný, vysoko nasazený ocas je nošen vzhůru, ne však přes hřbet. Ocas nesmí být příliš dlouhý. Hruď sahá až pod loketní klouby a klenutá žebra probíhají daleko dozadu. Bedra jsou silná a krátká, ne však přehnaně zvednutá. Lopatky leží vhodně šikmo. Pevné lokty se nevytáčejí dovnitř ani ven. Jsou umístěny asi v polovině kohoutkové výšky. Přední končetiny jsou rovné, silné kosti mají kruhový průřez. Hlezna jsou dobře zaúhlená. Tlapky jsou silné, kompaktní s dobře klenutými prsty. Zaječí tlapky se považují za vadu. Mírně klenutý krk má jen málo volné kůže.

Hlava: Poměrně dlouhá a silná hlava bez vrásek není hrubá, stop je zřetelně vyjádřený. Mírně klenutá lebka je středně široká s nepříliš patrným týlním hrbolem. Tlama není zašpičatělá. Nos je široký s velkými nosními dírkami. Zakulacené uši sahají téměř k nosní houbě. Jsou  nasazeny nízko a elgantně visí podél tváří. Poměrně velké oči nesmí být vypoulené nebo zapadlé. Jsou od sebe umístěny v optimální vzdálenosti. Skus je nůžkový.

Kohoutková výška: Plemeno má měřit nejméně 32 cm, nejvíce 41 cm.

Hmotnost: Bígl váží kolem 10-14kg.

Barvy: Jsou povoleny všechny barvy kromě játrové. Bílá špička ocasu patří k povinným plemenným zankům. Nejčatěji se setkáme s trikolorním zbarvením. Oči jsou tmavě nebo oříěkově hnědé.
 

Náhledy fotografií ze složky Bígl

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Svatba

(Valča-www.valinky-blogus.blog.cz, 7. 3. 2008 22:39)

sem se chtěla zeptat dy se teda budeš vdávat ptž bych u toho htšla bejt až nastane den ..osudový den mé 12ileté spolužačky kterou znám už 5 skoro6 let.Sabinko!!!!!!je to jako včera když si přišla do první třídy v kratáskách a zamilovala se na orvní pohled ALE NE do tvého osudového muže ale ten osudový přichází až ted!!!!Přeju hodně štěstí k svatbě a kd se chce přijít podívat takto bude asi v Chocni(odkud pochází ženich) na radnici "GEOMEG":D:D:D:D:D:D:D:D:D