Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bígl a jeho vlastnosti 2

28. 9. 2007

Povaha: Bígl je živý a činorodý, velmi společenský a veselý. Je inteligentní, také však svéhlavý, odhodlaný a odvážný. Větří-li nebezpečí, štěká. Má skvěle vyvinutý čich. I když si velmi cení společnosti svého pána a dobře funguje v rodině, život ve smečce pro něj není trestem.

Společenská charakteristika: vychází velmi dobře s ostatními psy. Zpravidla se dobře cítí ve společnosti dětí. Vzhledem k jeho loveckému instinktu je vhodné jej již jako štěně zvyknout na kočku, případně jiná zvířata v domácnosti, aby je později neproháněl. Plemeno se ke všem lidem chová přátelsky. Zdá-li se mu něco v nepořádku, šteká, při tom však i zůstane.

SOUŽITÍ

Péče: Srst několikrát týdně kartáčujte, aby se odstranily odumřelé chlupy. jako u všech plemen se svěšenýma ušima kontrolujte pravidelně zvukovod a odstraňujte z něj případně nečistoty a maz. drápy pravidělně zastříhávajte.

Výchova: Bígl je v první  řadě lovecký pes lovící ve smečce, dnes ale převážně plní úlohu rodinného psa. V jeho genech je zakódovana samostatnost, proto pošlustností příliš nevyniká. Přesto lze psa lečemu naučit, vyžaduje to však od pánadůslednost a velkou trpělivost. Efektivním prostředkem výchovy je odměňování za žádoucí chování. Soustřeďte se se na zvládnutí povelu " ke mně!".

Pohyb: Bígl potřebuje velmi mnoho pohybu. Pravidelně s ním absolvujte dlouhé procházky. Z vodítka jej pouštejte teprve tehdy, máte-li jej pod kontrlou. Bígl má sklon vydávat se sám na potulky, proto je dobře oplocená zahrada nutnostní.

Možnost využití: V některých zemích se toto plemeno stále ještě využívá k lovu. Bígl je milým rodinným psem pro sportovně založené lidi, kteří ocení jeho zčásti nezávislou, zárověň však přítulnou povahu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář